ONTWIKKELINGSVISIE LOKALE POLITIE GENT

Voor de Politiezone Gent ontwikkelde FVWW, samen met Palmbout Urban Landscapes en een multidisciplinair team van experten, een gedragen ontwikkelingsvisie voor de toekomst van de politiesite Ekkergem. De opdracht vertrok vanuit de ambitie om een verouderde en versnipperde site om te vormen tot een duurzame, efficiënte en toekomstgerichte huisvesting voor de Gentse politie. Het resultaat is niet enkel een ruimtelijk plan, maar vooral een zorgvuldig opgebouwd fundament voor de verdere realisatie van een vernieuwde politiesite. 

Het proces stond centraal. Via een gefaseerd traject van analyse, scenario-onderzoek en voorkeursscenario werden de ruimtelijke, operationele, erfgoedkundige en duurzaamheidsuitdagingen van de site in kaart gebracht. Daarbij werd intensief samengewerkt met de Politiezone Gent, Stad Gent, erfgoedinstanties, technische experts en andere betrokken actoren. Door kennis en belangen vroegtijdig samen te brengen ontstond een breed gedragen toekomstbeeld dat de verschillende ambities op elkaar afstemt. 

Communicatie en draagvlakcreatie vormden een rode draad doorheen het traject. De studie maakte complexe vraagstukken inzichtelijk, bracht kansen en randvoorwaarden helder in beeld en creëerde een gemeenschappelijke basis voor besluitvorming. Zo werd niet alleen gezocht naar ruimtelijke kwaliteit, maar ook naar maatschappelijke meerwaarde, met respect voor de erfgoedrijke omgeving, de omliggende buurt en de publieke ruimte. 

De ontwikkelingsvisie biedt vandaag een robuust en kwaliteitsvol kader voor de volgende ontwerp- en realisatiefasen. Ze verankert de ambities rond duurzaamheid, erfgoed, mobiliteit en fasering en legt de weg open naar een herkenbare, toegankelijke en toekomstbestendige politiecampus die haar rol in de stad opnieuw zichtbaar en betekenisvol maakt.

Ontwikkelingsvisie Lokale Politie Gent

LOCATIE Antonius Triestlaan 12
9000 Gent

BOUWHEER Lokale Politie Gent

SAMENWERKING Origin Architecture & Engineering
Gevelinzicht
Palmbout Urban Landscapes
Ney& Partners
Transport & Mobility Leuven

OPPERVLAKTE projectgebied 2,04 ha

JAAR 2024-2025

Wie houdt nu niet van cookies